This is a demo store for testing purposes — no orders shall be fulfilled. Dismiss
Dekoracje
Posted in

W świecie szerzącej się zabudowy, człowiek zapomina o swojej równowadze z naturą. Często brakuje nam miejsca na rośliny lub nie potrafimy o nie odpowiednio zadbać. My wychodzimy Wam naprzeciw i proponujemy nowoczesne rozwiązanie w architekturze.
Chrobotek reniferowy – porost, który daje możliwość stworzenia skrawka natury w najbliższym otoczeniu. Zajmujemy się m.in. tworzeniem niepowtarzalnych obrazów oraz paneli z jego udziałem, ale o tym przeczytacie niżej. 

Zacznijmy od początku – czym jest chrobotek reniferowy? To w naturze porost występujący w odcieniach bieli i szarości. Chrobotek pobiera składniki odżywcze z powietrza i jest dobrym biowskaźnikiem zanieczyszczania środowiska. Zbierany jest na specjalnych plantacjach z poszanowaniem środowiska naturalnego. Następnie jest barwiony i poddawany procesowi preparowania, czyli konserwacji. Dzięki temu nie rośnie, ale zachowuje swoje właściwości takie jak elastyczność i wytrzymałość. Można go nabyć w różnych kolorach i opakowaniach – w zależności od potrzeb.

Właściwości i zalety:

  • jako produkt zatrzymany w rozwoju nie przeprowadza procesu pylenia. Nie zawiera toksycznych związków chemicznych. Dzięki temu jest bezpieczny dla alergików.
  • jest antystatyczny – nie osiada na nim kurz.
  • jest naturalnym higrometrem (wskaźnikiem poziomu zdrowej wilgotności powietrza). Gdy powietrze jest zbyt suche (poniżej 40% wilgotności) mech staje się twardy i kruchy. Przy odpowiedniej wilgotności (najlepiej 40-60%) jest elastyczny i wytrzymały. 
  • nie potrzebuje światła słonecznego, dlatego możemy go umieścić np. w łazience! Pochłonie tam nadmiar wilgoci, dzięki czemu zapobiegnie powstawaniu grzybów oraz pleśni
  • nie wymaga przycinania (nie rośnie), podlewania ani przycinania (pobiera wilgoć z powietrza).

Chrobotek doskonale nadaje się do wypełniania kompozycji kwiatowych. Chcielibyście mieć swój własny las w szkle? Mech nada się do tego idealnie! Dodatkowo pięknie współgra z różnymi materiałami np. drewno, szkło, metal, beton czy też cegła. Ten dodatek lubi się zarówno z klasycznymi jak i nowoczesnymi wnętrzami. 

Zajmujemy się tworzeniem paneli z mchu. Oczywiście ich wygląd i wielkość są dopasowywane do potrzeb klienta. Takie panele wypełniają wolną przestrzeń na ścianie w domu, ale równiez w firmie. Z pewnością zainteresują klientów, a pracowników wprawia w dobry nastrój. Panele z mchu świetnie prezentują się w restauracjach, salonach kosmetycznych czy tez SPA. W mieszkaniu doskonale sprawdzają się w łazience, kuchni czy sypialni. Mogą wypełniać wolną przestrzeń na ścianie lub zostać umieszczone na większej wolnej przestrzeni.

Umieszczając je w domu lub firmie z pewnością zainteresujesz swoich gości!

Join the conversation

Zaloguj
Wishlist
Wishlist
Logowanie
Create an account

Na adres e-mail zostanie wysłany odnośnik do ustawienia nowego hasła.

Password Recovery

Zapomniane hasło? Proszę wprowadzić nazwę użytkownika lub adres e-mail. Wyślemy w wiadomości email, odnośnik potrzebny do utworzenia nowego hasła.

TWÓJ KOSZYK 0